KIRŞEHİR GÜNDEM ÖZEL HABER – Kaman’da 3 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüten Necati Çolak, Kaman’da halkla yapılan istişareler sonrası hamleler yapıldığını belirterek insan odaklı yöneticilik anlayışını benimsediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Çolak, “Üç bucuk yıldır Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. Elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince de İlçemiz  ve insanımız için gayret ediyoruz. Kaman’da  samimiyet, tevazu, gayretle, hem bir taraftan yeniden halkımızın gönüllerine girmek suretiyle çalışmalarımıza devam ederken, diğer taraftan da ilçemizin büyümesi, gelişmesi anlamında çok daha güzel işler yapmanın da gayreti içerisinde oluyoruz dedi.

Hak ve halka hizmet etmeyi Belediyecilik anlayışında düstur edindiklerini ifade eden Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, “Biz inanıyoruz ki, halkımızın tamamına ulaşıyoruz. Önümüzde ki günlerde daha güzellerini yapacağımıza inanıyorum. Hakka ve halka hizmeti kendimize düstur ediniyoruz.

Kadim bir ilçede yaşıyoruz bu ilçenin insanı en güzeli en iyiyi hak ediyor. Elimizden geldiğince bizlerde bu ilçeyi daha da geliştirmek, güzelleştirmek daha da büyütmenin derdi ve gayreti içerisindeyiz.”diye konuştu.

3,5 yılda Kaman’da her sokak ve cadde de yenilenme işlemlerinin yapıldığını belirten Belediye Başkanı Çolak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kamanımızın her bir noktasını, her bir sokağını önemsiyoruz. Her mahallenin kendine göre bir takım özellikleri var. Her bölgenin kendine göre eksiklikleri olabiliyor. Her fırsatta insanımızla iç içe olmanın gayreti içerisindeyiz. İnsanlara değer vermek, fikrini almak bir insanın, yöneticinin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Yoksa ‘Kimseye bir şey sormayalım, bir araya gelmeyelim, kendi ekibimizle oturalım, odamızda toplantılar yapalım kararlar verelim’ böyle bir anlayışla yöneticilik yaparsanız, mesafe alamazsınız. Ama tam tersi kendinizi eleştiriye açarsanız, eksiklerini görme erdemine sahip olursanız, istişare etme kültürüne sizde kendinizi ortaya koyarak böyle bir yolda devam ederseniz hem doğruları yaparsınız, hem bereketlenir yaptığınız işler, hem de yaptığınız işlerin neticesini halk nezdinde görürsünüz. Eşit şekilde her mahalleye elimizden geldiğince hizmetler üretmeye çalışıyoruz. Her Mahallemizin en iyi, en güzel şekilde yapılanmasının gayreti içerisindeyiz. Geleceğin Kamanını hep beraber genci ile yaşlısı ile kadını ile erkeği ile esnafı ile memuru ile Kaman’ı çok daha iyi yerlere getireceğiz inşallah dedi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir